Na fotogalerii Petr Macek

Barevná kalibrace monitoru

Barevná kalibrace monitoru, displeje LCD je vhodná pro každého, kdo pracuje s obrazy nebo grafikou na počítači.

Kalibrace monitoru pro všechny typů monitorů a displejů notebooků, včetně s rozšířeným gamutem.

Kalibrace monitoru (displeje notebooku) sondou Eye-One Pro
Kalibrace monitoru, jeden profil 1000,-Kč Další profil na témže monitoru 800,-Kč
Konzultace color management 30 min) 700,-Kč Konzultace color management 1 hod) 1000,-Kč
Uvedené ceny jsou s DPH 21%
Doprava v Praze 180 Kč. Pro vzdálenéí lokality se účtuje 15 Kč/km, parkovné dle skutečných nákladů
 

Pro zájemce o kalibrace monitorů ze vzdálených lokalit:

Pokud se domluví více zájemců ze vzdálené lokality, mohou si vyjednat individuální cenu.

Kalibrace monitoru v okolí Sedlčan o víkendech, po předchozí domluvě.

 

Kalibrace monitoru objednávejte telefonicky na 602 313 608,

v případě, že se nedovoláte pošlete SMS,
nebo mailem: macktronic@volny.cz

Upravujete fotografie pro prezentace na Internetu, pro tisk nebo pro prohlížení na monitoru či projektoru a chcete vidět to, co na snímku skutečně je? Potom se bez barevné kalibrace neobejdete. Monitor je pracovní plocha i kontrolní nástroj. Barevná kalibrace monitoru sondou je základní požadavek pro kvalitní grafickou práci a prevencí před neočekávanými výsledky při tisku nebo jiné prezentaci. Barevná kalibrace monitoru zajistí shodu barev s ostatními zařízeními.

U monitorů některých výrobců je možné v menu nastavit barevnou teplotu a gama křivku, ale jen u několika málo značek a většinou dosti drahých modelů se nastavené hodnoty blíží skutečnosti.

Účelem barevné kalibrace monitoru sondou je nastavit co největší barevný prostor a barevnou shodu při požadované barevné teplotě a jasu monitoru. Máte-li barevný profil ICC svého monitoru, můžete zapnout správu barev v grafických programech. Se zapnutou správou barev můžete například simulovat barevné podání výtisku z tiskárny.

Barevnou teplotu monitoru nastavujeme podle způsobu práce. Předtisková příprava 5000°K. Editace fotografií prohlížených na monitoru, tisk v minilabu 6500°K. Barevná teplota monitoru se dá nastavit i jinak, víme-li proč.

Je třeba si uvědomit, že absolutní shoda barev mezi reálem, zobrazením na monitoru, výtiskem, minilabem a projekcí není možná. Je to tím, že barev kolem nás je mnohonásobně více, než dokáže zachytit digitální fotoaparát, zobrazit monitor nebo vytisknout tiskárna. Ale je možné pomocí kalibrovaného zařízení a správně nastaveného colormanagementu dosáhnout subjektivně shodných výsledků.

Můžete kalibrovat display notebooku, ale jeho možnosti jsou omezené a kalibrace je pasivní. Větší barevný prostor a kvalitní zobrazení dosáhneme připojením externího kalibrovaného monitoru.

Vždy kalibrujeme kombinaci počítač (grafickou kartu) a monitor.

Barevná kalibrace monitoru není trvalá. Doba, za kterou musíme kalibraci opakovat, je závislá na kvalitě kalibrovaného monitoru. Já kalibruji monitor vždy před důležitou prací s obrazovými soubory.

Nastavení monitoru Vám přinese:

úsporu času

ochranu zraku

méně zklamání

vyšší kvalitu práce

Až barevná kalibrace monitoru sondou Vám dá jistotu, že to co vidíte je správné, můžete kompetentně posuzovat a analyzovat případné nesrovnalosti při tisku nebo projekci a určit jsou-li chyby na straně tiskárny, projekčního zařízení nebo v obrazových souborech.

Kalibrace monitoru, LCD provedená pomocí kalibrační fotografie, vyhodnocená vizuálním pozorováním je velmi nespolehlivá. Tak se dá nastavit kontrast a jas, případně gama za předpokladu, že máte správný obrazec pro použité rozlišení. Podle kalibrační fotografie nenastavíte barevnou teplotu bílého bodu a neudržíte neutrální šedou v celém jasovém rozsahu. Kalibrační fotografie je optimální k vizuální kontrole nastavení monitoru, nebo k vyhodnocení kalibrace monitoru.

Průběh barevné kalibrace monitoru sondou.

 

Vizuální test nastavení monitoru

 

Odpovědi na otázky zákazníků.

 

Dotazy o barevné kalibraci monitoru zodpovím na blogu.

 

Odkazy na testovací obrázky:

https://www.flickr.com/photos/tinorama/4923338629/sizes/l/

 

 

Kontrola kalibrace monitoru.

14.03.2024 15:19

Kontakt

 

Objednávka

kalibrací monitorů - tel.: 602313608

Kalibrace monitoru - telefon 602313608

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mapa webu